Home / سبک زندگی / راز موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی چیست

راز موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی چیست

دانستن راز موفقیت برای رسیدن به تمام آن چه در آرزویش هستیم برای ما امری جذاب و مورد توجه بوده وهست. اکثر مردم دنبال یک اکسیر شگفت انگیز یا یک فرمول ویژه برای رسیدن به راز موفقیت می باشند، در حالی که حقیقت امر چیز دیگری است.

همان گونه که زیگ زیگلار سخنران انگیزشی و صاحب سبک درباره راز موفقیت گفته است: آسانسور موفقیت از کار افتاده، اما پله ها همیشه سالم و در دسترس هستند.

بنابر این همیشه یادمان باشد اگر روزی کسی به ما گفت که راه میانبری بلد هست که بدون کار و تلاش کردن می توان پولدار شد یا اینکه برای رسیدن به آن چیزی که در زندگی می خواهید می تواند روش بدون زحمت و سریع السیری را نشانمان دهد، حتما به گفته هایش شک کنیم!

پله موفقیت
پله های راز موفقیت

پلکان راز موفقیت سه مرحله اصلی دارد که همیشه هر فردی برای رسیدن به موفقیت در زندگی فردی و اجتماعی باید به خاطر بسپارد:

مرحله اول راز موفقیت این است که تعیین کنید در زندگی دقیقا چه می خواهید.

خیلی از ما خودمان دقیقا نمی دانیم که از زندگی و روزگار چه می خواهیم. فقط می خواهیم موفق شویم! اما اینکه در چه زمینه ای موفق شویم؛ نمی دانیم. تا چه سطحی می خواهیم موفق شویم؛ نمی دانیم. تا چه زمانی می خواهیم به این موفقیت دست یابیم؛ نمی دانیم.

یا اینکه می خواهیم پولدار شویم. اما اینکه چه مقدار درآمد ماهانه یا سالانه مد نظر ماست؛ باز هم نمی دانیم.

دوم اینکه برای خودمان تعیین کنیم برای رسیدن به آن موفقیت و خواسته مشخص مد نظرمان حاضریم چه بهایی را پرداخت کنیم.

منظور از بهای پرداختی میزان زحمت و سختی هایی است که حاضریم برای رسیدن به خواسته هایمان حاضریم آن ها را تحمل کنیم، یا ریسک های مالی و اجتماعی هست که جرأت انجام آن را در خود می بینیم.

آیا حاضریم از محدوده آرامش زندگی خود خارج شویم و برای دستاورد های بزرگتر قدم های بزرگتری را هم برداریم یا نه؟

آیا حاضریم صبح ها دو ساعت زودتر از خواب بیدار شویم یا شب ها دیرتر بخوابیم؟ آیا آمادگی پذیرفتن خطر های جدید و قدم نهادن در راه هایی که انتهایش خیلی روشن و واضح نیست را داریم؟

اگر آمادگی پذیرفتن اتفاقات جدید و روبه رو شدن با مخاطرات را داشته باشیم، میزان بزرگی بهایی که پرداخت می کنیم کاملا متناسب با موفقیت های حاصله برایمان خواهد داشت.

رازهای موفقیت
رازهای موفقیت

سومین راز موفقیت این است که آیا هم اکنون آماده پرداخت بهای آن می باشیم؟ 

هر زمان که تصمیم به پرداخت بهای موفقیت مان شدیم، دقیقا همان زمان موقع شروع موفقیت مان هست. خیلی وقت ها هدف گذاری های اساسی و جذابی در زندگی انجام می دهیم و برای رسیدن به آن خواسته و هدفمان، برنامه ریزی های مدون و بسیار کاربردی انجام می دهیم؛ اما همین که نوبت اجرای برنامه ها و پرداخت واقعی هزینه ها می شود، هر روز این دست و آن دست می کنیم و شروع کار را به اول هفته بعد، ماه بعد، فصل بعد یا سال بعدی می اندازیم.

هر وقت داریم شروع کار برای رسیدن به یک خواسته قلبی مثبت مان را به تعویق می اندازیم، یادمان باشد داریم در تیوب های چرخ ماشین حرکتی مان به سوی آن خواسته یک سوراخ ریز به دست خودمان ایجاد می کنیم. هر چقدر این سوراخ ریز و بی ارزش به نظر برسد اما در دراز مدت ماشین مان را متوقف کند، و این یعنی کنار گذاشتن و فراموشی آن آرزوی خاص زندگی مان….

راز موفقیت اصلا موضوع پیچیده و غیر قابل دسترسی را در خود ندارد، بلکه مجموعه ای است از رفتار های کوچک که هر کسی در زندگی از عهده اش بر می آید.

 

ارادتمند

علی حسن پور